15 лютого 2021 р.

Кібербулінг та його види

 Кібербулінг - умисні образи, погрози, залякування, неприємні коментарі, повідомлення, поширення чуток, які відбуваються за допомогою ґаджетів з метою принизити, образити або іншим чином дошкулити дитині.

Кібербулінг може відбуватися через SMS, додатки, соціальні мережі, форуми, ігри та інші джерела.
До найпоширеніших видів кібербулінгу належать:
🔹Флеймінг або суперечки - обмін короткими гнівними і запальними репліками між двома чи більше учасниками/цями, за допомогою гаджетів та комунікаційних технологій.
Частіше за все розгортається в «публічних» місцях інтернету: на чатах, форумах, у дискусійних групах.
🔸Обмовлення або зведення наклепів - розповсюдження принизливої неправдивої інформації з використанням комп’ютерних технологій.
Це можуть бути текстові повідомлення, коментарі, фото або відео, які зводять наклеп на дитину.
🔹Використання особистої інформації - «зламування» поштових скриньок, серверів, сторінок у соціальних мережах, з метою отримання особистої інформації та переслідування особи.
🔸Анонімні погрози - кібербулери анонімно надсилають смс-повідомлення або листи, які містять погрози, на месенджери або електронну пошту своєї жертви. Ці погрози мають образливий характер, іноді з вульгарними висловами і ненормативною лексикою.
🔹Кіберпереслідування - відбуваються за допомогою мобільного зв’язку або електронної пошти. Кібербулери можуть довгий час переслідувати свою жертву, завдаючи образ принизливого характеру або шантажуючи будь-якими таємними фактами.
🔸Тролінг - розміщення в інтернеті (на форумах, у блогах тощо) провокаційних повідомлень, з метою викликати флейм, тобто конфлікти між учасниками/цями, взаємні образи.
🔹Хепіслепінг - назва походить від випадків у англійському метро, де підлітки били перехожих, тоді як інші записували це на камеру мобільного телефону.
Тепер ця назва закріпилася за будь-якими відеороликами із записами реальних сцен насильства.
Ці ролики розміщують в інтернеті, де їх можуть переглядати тисячі людей, без згоди жертви.
🔸Секстинг – інтимна переписка та пересилка еротичних фото.
🔹Грумінг - входження в довіру до дитини, з метою її схилення до якого-небудь брутального поводження з сексуальним підтекстом.
🔸Кардинг - вид шахрайства, при якому проводиться операція з використанням банківської картки та її реквізитів.
‼️Якщо ваші діти стикнулися з кібербулінгом, ви завжди можете звернутися по допомогу до нашої Національної гарячої лінії для дітей та молоді за номером:
📲116111 або
📞0800500225, або
📩 напишіть у мессенджер сторінки Національної дитячої "гарячої лінії"

Немає коментарів:

Дописати коментар