21 листопада 2024 р.

Про заходи в рамках кампанії "16 днів проти насильства"

  Відповідно до Закону України «Про запобігання та протидію домашньому насильству» та на виконання розпорядження обласної військової адміністрації від 15.11.2024 «Про затвердження плану проведення заходів у рамках Всеукраїнської кампанії «16 днів проти насильства» просимо організувати та провести у період з 25 листопада до 10 грудня 2024 року інформаційні акції, конкурси, відеоролики, засідання круглих столів, конкурси малюнків тощо для дітей та молоді.

20 листопада 2024 р.

Про проведений онлайн тренінг для працівників психологічної служби з цифрових ресурсів

        19 листопада 2024 року за допомогою Google Meet був проведений онлайн тренінг для працівників психологічної служби області на тему «Кейс цифрових ресурсів для інтерактивної роботи працівників психологічної служби».

Захід підготовлений та проведений практичним психологом навчально-методичного центру психологічної служби і соціальної роботи ТОКІППО Надією Мереною.

Метою тренінгу було підвищення рівня компетентності практичних психологів і соціальних педагогів щодо використання інтерактивних технологій у практичній діяльності; ознайомлення працівників психологічної служби із сучасними онлайн-сервісами та цифровими ресурсами для створення інтерактивних вправ та онлайн-опитувальників; формування практичних навичок щодо створення та використання інтерактивних матеріалів.

З огляду на нові вимоги до якості навчання та виховання підростаючого покоління у професійному стандарті за професією «Практичний психолог»  зазначено, що однією з умов створення якісного освітнього процесу у контексті підвищення інформаційно-комунікаційної компетентності психолога є оволодіння ним відповідними уміннями та навичками. Зокрема, обирати та практично застосовувати ефективні інструменти психологічної профілактики, просвіти, складати та реалізовувати профілактичні програми, аналізувати і обирати оптимальні педагогічні технології навчання і виховання здобувачів освіти відповідно до їх психофізичних особливостей, особливостей розвитку та визначених завдань психологічної профілактики; вибирати оптимальні способи комунікації під час здійснення психологічної просвіти, профілактики, корекції відповідно до особливостей сприйняття інформації різними цільовими аудиторіями; використовувати сучасні інформаційно-комунікаційні технології під час професійної діяльності.

Сучасні діти мають доступ до безмежного інформаційного простору, який постійно пропонує їм щось нове. Все, що діти можуть знайти на просторах Інтернету, може виявитися значно цікавішим за навчальний матеріал. Тому завдання сучасного та креативного психолога знайти ефективні способи для розвитку мотиваційної діяльності учнів, застосовуючи сучасний інформаційно-комунікаційний простір у своїй діяльності.

Використання онлайн-сервісів та інтерактивних онлайн вправ під час занять та тренінгів без сумніву підвищують мотивацію до вивчення та розгляду певної тематики, а також допомагають дослідити внутрішній світ дитини. Використовуючи цифрові ресурси на заняттях та тренінгах, можна задіяти весь клас, групи учнів (батьків, педагогів), пари або надавати індивідуальні завдання. Варто зазначити, що такі цифрові інтернет-ресурси та мобільні додатки можна використовувати як у класі, дистанційно, так і самостійно вдома.

В ході роботи з учасниками тренінгу розглядались декілька онлайн-сервісів: ClasstimePlikers та Interacty.me. Після загального огляду використання зазначених сервісів здійснювалась робота із практичного їх застосування у діяльності практичних психологів і соціальних педагогів.

Варто підкреслити важливість підвищення цифрової грамотності як учнів, педагогічних працівників, батьків, так і працівників психологічної служби. Адже застосування кейсів цифрових ресурсів дозволяє ефективно використовувати час на заняттях та отримувати миттєвий зворотній зв’язок з учасниками освітнього процесу.

Сподіваємось, що усім стане в нагоді  отримана інформація, представлена під час заходу, яку вони зможуть застосовувати в професійній діяльності та в особистому житті.

Дякуємо усім за активну участь!